Temel eğitimlerinin yanında her bireyde var olan  yetenekleri ortaya çıkararak, sadece kendine yetebilen değil topluma resimde, sporda, müzikte bende varım diyebilecek bireyler yetiştirmek.

Geleceğin Türkiye’ sinde, kendine ait bir tesiste, var olan hizmetlerin yanı sıra, ana okulu ve ilk öğretim, mesleki eğitim, iş imkanı, üretim, bakım, konaklama gibi farklı özellikteki bireylere yönelik her türlü entegre hizmeti sağlayan, içinde bulunduğu işi daha da iyi yapabilmek için araştırma ve geliştirme birimi oluşturmuş, başarılarını çalışanlarıyla paylaşan ve gurur duymalarını sağlayan örnek ve öncü bir kurumdur.

Kurumumuz özel eğitime ihtiyaç duyan bireyleri yetiştiren ve topluma kazandırılmasında önemli görev üstlenen, Bursa’da kurulan ilk kurumlar arasında olmanın gururuyla; özel eğitim tarama, tedavi ve eğitimsel metotlarını kullanarak öğrenimde hep bir sonraki aşamaya ulaşmayı, bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanmalarını, topluma uyumlarını, iş/meslek alanlarına hazırlanmalarını, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve üretken olmalarını sağlamayı görev edinmiştir.

Kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirebilmek amacıyla çıktığımız bu yolda her bireyin tek ve özel olduğu bilinciyle çağın gereklerine uygun güvenli ve sıcak bir ortamda, ferdin ve toplumun ihtiyaçlarını ayrım yapmaksızın karşılayarak, iş birliği, dayanışma ve paylaşım içerisinde, değişikliklere ve yeniliklere açık bir kurum olmayı sürdürmek.

 • Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında; BAŞARILI, ÖRNEK ve LİDER bir kurum olmak.
 • Bilgiyi, beceriyi, teknolojiyi ve sevgiyi birleştirerek; en iyi hizmeti sunmak. Eğitim ve öğretimde daima kaliteyi yüksek tutan, sürekli değişen ve gelişen bir kurum olmak.
 • Demokratik, çağdaş, geleceğe ümitle bakan, güvenli ve kendi kendilerine yeterli bireyler yetiştirmek.
 • Eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinde “ekip çalışması”na önem vermek ve çalışmaları “kurum – okul – aile” eşgüdümü ile yürütmek.
  Unutmayalım ki her şey çocuklarımızın geleceği içindir ÇÜNKÜ; ONLAR HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKTIR. 
 • Çocuklarımızın layık olduğu eğitim-öğretim hizmetini çağdaş fiziki alanlarda gönülden gelerek, sevgi ve güler yüzle sunan güçlü bir eğitim kadrosu ile çalışmak
 • Bizlerle aynı alanı paylaşan meslektaşlarımızı bilinçlendirmek ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile örnek bir eğitim kurumu oluşturmak,
 • Sevgi, hoşgörü ve kabulü ön planda tutarak üstün hizmet modeli kalitesi oluşturmak
 • Ülkemizin özel eğitim sorunlarına karşı kendini geliştirebilen ve gündemi takip eden eğitimcilik hizmetine önem vermek,
 • Yetiştireceğimiz çocuk ve gençlerde insani ve ahlaki değerleri sürekli ön planda tutarak ülkemiz çocuklarına hizmet etmek.
To Top